Фото ілюстративне
Мінцифри витрачає десятки мільйонів доларів на закупівлю китайських беспілотників в той час, коли українських виробників не допускають до замовлень Міноборони
Українські виробники БПЛ та Military Tech розробок через штучні перепони Мінцифри не можуть отримати замовлення на масштабне виробництво беспілотників. Голова Всеукраїнської Федерації власників беспілотників Тарас Трояк направив офіційного листа до Президента України Володимира Зеленського, в якому запропонував шляхи вирішення проблеми. Текст листа-звернення Тарас Трояк опублікував на своїй фейсбук-сторінці. На думку Трояка, головна причина, чому українські виробники БПЛА не можуть отримати замовлення, полягає у тому, що Генштаб та Міноборони не дає потреби на БПЛА українського виробництва, посилаючись на те, що вони не пройшли відповідні погодження, випробування та інші передбачені процедури.
«В цей же час Мінцифра розміщує замовлення на 11 американських БПЛА PUMA замість 200 українських з подібними технічними характеристикам! Тим часом, Генеральний штаб дає потребу на коптери китайського виробництва брендів DJI, Autel, які не проходили ВВВ (визначальні відомчі випробування)…і Мінцифра спокійно їх закуповує», – йдеться в листі.
За інформацією Трояка згідно звіту United24 на закупівлю БПЛА витрачено близько 53 млн. доларів та придбано близько 1000 безпілотників (в середньому 35 000$ за коптер). Більше 80-90% закуплених дронів китайського виробництва. На закупівлю коптерів українських виробників Мінцифрою виділено менше 5% від загальних витрат на закупівлю БПЛА.
Всеукраїнська Федерація власників беспілотників запропонувала Володимиру Зеленському якомога скоріше створити спільну за участю Генштабу, Мінцифри, Міністерства Оборони України, та українських виробників БПЛА з метою розібратися у ситуації та негайно підтримати українських виробників та Military Tech розробок.

